آموزش ساخت پوسته ی ربات تلگرام در بات فادر

برای ساخت ربات های تلگرام ، در مرحله ی اول میبایست پوسته ی ربات خود را در بات فادر بسازید که در این آموزش به صورت کامل صفر تا صد ساخت پوسته ی ربات تلگرام در بات فادر را آموزش خواهیم داد.

ابتدا در تلگرام به ربات botfather@ یک پیام ارسال کنید ، سپس مطابق تصویر زیر دستور /newbot را برای ربات ارسال کنید.

در این قسمت شما با پیغام

Alright, a new bot. How are we going to call it? Please choose a name for your bot.

رو به رو میشوید ، حال میبایست نام مورد نظر برای ربات خود را ارسال نمایید ، پس از آن ربات از شما درخواست یوزرنیم ربات را خواهد داشت ، در این قسمت شما میبایست یوزرنیم مورد نظر برای ربات خود را وارد کنید ، دقت داشته باشید که یوزرنیم حتما به کلمه ی bot ختم شود و انگلیسی باشد ، به طور مثال : examplebot

در این قسمت پوسته ی ربات شما ایجاد شده است ، توکن شما در قسمت مشخص شده در تصویر بالا قرار دارد ، از این توکن برای استفاده در نرم افزار های مختلف میتوانید استفاده کنید.

در ادامه برخی از مهم ترین دستور های بات فادر مثل تنظیم متن در مورد ما ، تنظیم توضیحات ربات ، تصویر پروفایل ربات و… شرح داده خواهد شد.

برای تنظیم متن در مورد ما ،/setabouttext را در بات فادر بنویسید سپس ربات مورد نظر را انتخاب و پس از آن متن بیو (در مورد ما) را ارسال کنید

برای تنظیم متن توضیحات ، /setdescription را در بات فادر نوشته و ارسال کنید ، سپس ربات مورد نظر خود را انتخاب و متن مورد نظر برای توضیحات را ارسال کنید.

برای تنظیم تصویر پروفایل ربات ، /setuserpic را در بات فادر ارسال کنید و پس از انتخاب ربات ، تصویر مورد نظر را ارسال کنید.

روش تنظیم کامند لاین ها

کامند ها دستوراتی هستند که کاربر پس از وارد کردن کاراکتر / در ربات مشاهده میکند ، میتوانید لیستی از کامند لاین ها در ربات ایجاد کرده و برای هر کامند ، دستور مورد نظر را در نرم افزار ربات ساز (فروشگاه ساز) ایجاد کنید .

برای ایجاد کامند ها در بات فادر /setcommands را نوشته و ارسال کنید ، سپس ربات را انتخاب کرده و کامند های مورد نظر را در قالب

command1 – Description
command2 – Another description

نوشته و ارسال کنید به طور مثال command1 – سلام ، حال در صورتی که در ربات عبارت / ارسال شود لیست کامند ها مشخص خواهد شد .

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *