آموزش ساخت پوسته ی ربات تلگرام در بات فادر

برای ساخت ربات های تلگرام ، در مرحله ی اول میبایست پوسته ی ربات خود را در بات فادر بسازید که در این آموزش به صورت کامل صفر تا صد ساخت پوسته ی ربات تلگرام در بات فادر را آموزش خواهیم داد.

 

ابتدا در تلگرام به ربات botfather@ یک پیام ارسال کنید ، سپس مطابق تصویر زیر دستور /newbot را برای ربات ارسال کنید.

در این قسمت شما با پیغام

Alright, a new bot. How are we going to call it? Please choose a name for your bot.

رو به رو میشوید ، حال میبایست نام مورد نظر برای ربات خود را ارسال نمایید ، پس از آن ربات از شما درخواست یوزرنیم ربات را خواهد داشت ، در این قسمت شما میبایست یوزرنیم مورد نظر برای ربات خود را وارد کنید ، دقت داشته باشید که یوزرنیم حتما به کلمه ی bot ختم شود و انگلیسی باشد ، به طور مثال : examplebot

در این قسمت پوسته ی ربات شما ایجاد شده است ، توکن شما در قسمت مشخص شده در تصویر بالا قرار دارد ، از این توکن برای استفاده در نرم افزار های مختلف میتوانید استفاده کنید.

در ادامه برخی از مهم ترین دستور های بات فادر مثل تنظیم متن در مورد ما ، تنظیم توضیحات ربات ، تصویر پروفایل ربات و… شرح داده خواهد شد.

برای تنظیم متن در مورد ما ،/setabouttext را در بات فادر بنویسید سپس ربات مورد نظر را انتخاب و پس از آن متن بیو (در مورد ما) را ارسال کنید

برای تنظیم متن توضیحات ، /setdescription را در بات فادر نوشته و ارسال کنید ، سپس ربات مورد نظر خود را انتخاب و متن مورد نظر برای توضیحات را ارسال کنید.

برای تنظیم تصویر پروفایل ربات ، /setuserpic را در بات فادر ارسال کنید و پس از انتخاب ربات ، تصویر مورد نظر را ارسال کنید.

روش تنظیم کامند لاین ها

کامند ها دستوراتی هستند که کاربر پس از وارد کردن کاراکتر / در ربات مشاهده میکند ، میتوانید لیستی از کامند لاین ها در ربات ایجاد کرده و برای هر کامند ، دستور مورد نظر را در نرم افزار ربات ساز (فروشگاه ساز) ایجاد کنید .

برای ایجاد کامند ها در بات فادر /setcommands را نوشته و ارسال کنید ، سپس ربات را انتخاب کرده و کامند های مورد نظر را در قالب

command1 – Description
command2 – Another description

نوشته و ارسال کنید به طور مثال command1 – سلام ، حال در صورتی که در ربات عبارت / ارسال شود لیست کامند ها مشخص خواهد شد .

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

تیم A.H.P BOT در کنار شماست تا قدم به قدم به هدفتان نزدیک شوید.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *