آموزش ساخت ربات سروش با php

در این آموزش بر خلاف دیگر آموزش ها که همگی بر محور ساخت ربات تلگرام بود، بنا به درخواست شما عزیزان قراره باهم یاد بگیریم چجوری میتوان در بستر سروش یک ربات رو با کدهای PHP  برنامه نویسی کرد تا بتونه پیام های دریافتی رو بخونه، پردازش کنه و جواب بده.

 

پیش نیاز این آموزش این است که در ابتدا باید یک هاست یا سرور (ترجیحا لینوکس) آماده کنید(  برای پیام رسان سروش دامین خیلی ضروری نیست ) و بتونید به فایل‌های آن دسترسی داشته باشید و بروی آن ها کار کنید.

 

پس از آماده سازی موارد ذکر شده در بالا باید با VISUAL STUDIO CODE   به سرور خود وصل شوید تا بتوانید فایل‌ها را ویرایش کنید و فایل‌های مورد استفاده را قرار دهید.

پیام رسان سروش خود دارای یک کتابخانه است که شما میتوانید آن را از وبسایت سروش دانلوده کرده و داخل سرور خود قرار داده.

 

درگذشته پیام‌های دریافتی در پیام رسان‌هایی مثل تلگرام با وپوک دریافت میشد اما پیام رسان سروش با استفاده از SSE  این کار راه هندل میکند

حال باید کتابخانه سروش را دانلود کرده که به شکل زیر میباشد.

 

 

 

 

 

 

کد قید شده در بالا class را فراخوانی میکند، متد را از آن میخواند و شروع میکند دیتاها را با متد SSE چاپ میکند و ما میتوانیم اطلاعات ورودی این آرائه‌های وارد شده  را به همراه تایپشون ببینیم.

 

 

 

برای اجرای کد بالا که ببینیم لیسنر چگونه کار میکند، در همان پوشه نرم افزار، دستور Listener.php  را میزنیم و با این کار این فایل صدا زده میشود و سپس برنامه در حالت اجرای استند بای قرار میگرید، حال باید در گوشی خود به رباتی که ساخته شده و توکن آن در بالا ثبت شده یک پیام ارسال کرد. در آن پیام یک قسمت From  دارد که یعنی از کدام یوزر اومده و بعدا برای ارسال پیام به اون یوزر نیاز داریم، یک قسمت body  دارد که متن پیام است و زمان و نوع را هم نشان میدهد، این چند مورد را پیام‌رسان سروش به سرور من ارسال میکند.

 

 

 

 

در اینجا میتوان تابع‌های دیگری مثل پردازشگر دیتای یوزر یا ارسال جواب را قرار داد.

چگونه میتوان پاسخ ارسال کرد؟

برای ارسال پاسخ، قسمت مشخص شده در عکس آدرسی است که خود سروش مشخص کرده برای ارسال پاسخ که این قسمت توکن را هم مشخص میکنه و روش ارسال پیام در همین قسمت فراخوانی میشود

 

 

 

 

وقتی با CURL  پست میزنیم باید دو مورد مشخص شده در عکس را در هدر قرارداد و اطلاعاتی که برای ارسال  است را به صورت جیسون باید پست کرد که این اطلاعات در اینجا To  است که همان  From  است و باید همان عبارت را گذاشت تا به همون یوزر پیام داد و قسمت تایپ مشخص میکند که میخواهیم پیام ارسال کنیم و بادی همان پیامی است که ارسال خواهد شد و درنهایت باهمون روشCurl  ارسال میکنیم.

 

همچنین شما میتوانید ساخت ربات سروش اختصاصی را با ارزان ترین قیمت در سایت AHPBot سفارش دهید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

تیم A.H.P BOT در کنار شماست تا قدم به قدم به هدفتان نزدیک شوید.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *